English

Haberler

Orkide haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

Tam Gaz

ORKİDE YAĞ, 2014’E TAM GAZ GİRİYOR Yağ sektörünün lider markası Orkide, hizmete girecek iki yeni tesisi ve yeni ürünleriyle yeni yıla iddialı giriyor

Teknolojiye, Ar-Ge çalışmalarına ve yeni yatırımlara verdiği önemle sektörün gelişiminde öncü rol üstlenen Orkide Yağ, tüketici memnuniyetini üst düzeyde sağlayan yeni ürünleri ve hizmete girecek iki yeni tesisi ile 2014’te de hız kesmiyor. İçeriği zeytinyağı ve fındık yağıyla zenginleştirilen yeni margarinini, Türkiye’de ve dünyada ilk kez tüketiciyle buluşturan Orkide, yalnızca sıvı yağda değil margarinde de iddiasını sürdürüyor. Margarin alanında dünyadaki en son yenilikleri tesislerinde uygulamaya özen gösteren Orkide, geliştirdiği bu ürün sayesinde tüketicinin margarin konusundaki önyargılarını tamamen yıkmayı amaçlıyor.

Sağlık ve lezzet bir arada

Akdeniz ve Ege’nin vazgeçilmez mucizesi zeytinyağıyla Karadeniz’in dünyaya armağanı fındık yağını bir araya getiren Orkide Kahvaltı Keyfi Margarin, tüketicisine sağlığı ve lezzeti aynı anda sunmayı hedefliyor.

Orkide Yağ’ın dünyadaki en ileri teknolojileri anında uygulama kabiliyetine sahip, ülkemiz yağ sektörünü ileriye taşıyan bir marka olduğunu belirten Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, katma değeri yüksek ürünler geliştirerek global olma yolunda sağlam adımlar atmanın kurumsal önceliklerinin başında geldiğini ifade etti.

Yeni yılda iki yeni tesis birden faaliyete geçiyor

2014 yılında iki ayrı tesisi hayata geçirmenin heyecanını taşıdıklarını belirten Ahmet Küçükbay, “Bu yıl da yatırımlarımız hız kesmiyor. Tekirdağ’da, Türkiye’de malı üreticiden alıp, işleyerek rafine eden ilk entegre tesisi kurmanın gururunu yaşıyoruz. Üreticiden alınan ürünü, son teknolojiye sahip sistemlerle kırıp yağ elde edeceğiz. Ayçiçeğinden çıkan yüzde 40-45 oranındaki yağdan geriye kalan küspe ile fabrikanın ihtiyacı olan enerjiyi elde edecek büyük ve güçlü bir altyapı kuruldu. Bölgedeki üreticiden sadece ayçiçeği değil, buğday, kanola ve çeltik alımı da yapacak olan yeni tesis, yöredeki çiftçiler için de önemli bir seçenek oluşturacak. Lüleburgaz’da 40 dönümlük bir alanda toplama ve depolama tesisi de hazır bulunuyor. Ülkemiz için yağ sektöründe çığır açacak bir oluşum. Yağ üretiminde dünyanın önde gelen ülkeleri ile rekabet şansımız artacak” şeklinde konuştu. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni kurulan zeytinyağı fabrikasının da çalışmalarının hız kazandığını ifade eden Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, “Zeytinyağında yaptığımız atılımlar çok olumlu sonuçlar veriyor. İhracatta yüzde elli oranında artış sağladık. Yeni yılın ilk çeyreğinde faaliyete girecek zeytinyağı fabrikamız ile ihracattaki atağımız sürecek. Yurt dışında margarinden zeytinyağına, ayçiçek ve mısıryağından endüstriyel ürün grubuna kadar birçok üründe Orkide markamız ile söz sahibiyiz” şeklinde konuştu. 

Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, 7 kıtaya Orkide Yağları ihraç etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

28.3.2014