English

İhracat

Küçükbay A.Ş., kurulduğu günden bu yana uluslararası bir marka olmanın ve ihracatın önemine inanarak hareket etmiş, yatırımlarını ve yapılanmasını bu ...

Küçükbay A.Ş., kurulduğu günden bu yana uluslararası bir marka olmanın ve ihracatın önemine inanarak hareket etmiş, yatırımlarını ve yapılanmasını bu doğrultuda gerçekleştirmiştir.

 İç piyasada yaklaşık yüzde 20 pazar payına sahip olan Orkide, yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da başarısını kanıtlamakta, her geçen yıl ihracat yaptığı ülke sayısı ve mal miktarını arttırarak ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamanın mutluluğunu yaşamaktadır. Sağlam ve kalıcı ihracat bağlantıları oluşturmadaki en önde gelen kriterleri bünyesinde barındıran Orkide, uluslararası kalite standartları ve güçlü marka profili ile yaygın bir ihracat ağına ulaşmıştır. Tüketici beklentilerini, sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve anında uygulayabilen dinamik yapısı ile 20 yılı aşkın süredir yurt dışı pazarlarda etkinliğini sürdüren Orkide, bugüne kadar 102 ülkeye satış gerçekleştirmiş, ülkemizin adını gururla temsil etmeye devam etmektedir.

 Ayçiçek yağından, mısır, soya, kanola yağına, zeytinyağından margarine, pastacılık ve endüstriyel yağ alanındaki özel ürün gruplarına uzanan ISO 9001, ISO 22000, HELAL ve KOŞER sertifikalarına sahip geniş ürün ve ambalaj çeşitliliği ile farklı müşteri gruplarına hitap etmekte olup, dünyanın birçok ülkesinde bilinen bir marka olarak konumlanmıştır.

 Yüksek üretim kapasitesi ile dünyanın seçkin süpermarket zincirlerine, dünya genelinde bir çok ülkenin önde gelen dağıtıcı ve toptancılarına, dökme olarak alım yapan seçkin fabrikalara, üretim amaçlı alım yapan firmalara, Ortadoğu ve Afrika ülkelerinin ticaret ve savunma bakanlıklarına ihracat yapmakta olup aynı zamanda Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Kızılhaç’a bağlı yardım kuruluşlarının resmi tedarikçisi olarak hizmet vermektedir.

 Konusunda uzman satış ve lojistik personeli ile Uzak Doğu, Orta Doğu, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika, Avustralya dahil olmak.üzere dünya genelinde ülkemizin en yaygın ihracat bağlantılarına sahip yağ markası olarak Ege İhracatçı Birlikleri’nin Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamülleri Sektör Birliği’nin  son ondört  yılın ihracat şampiyonu olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

 Küçükbay A.Ş. Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne bağlı olarak çalışan ve Türk bitkisel yağının dünya genelinde tanınması için çalışşan Makarna Bulgur Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu Çalışma Komitesi Üyesi olup, dünya pazarlarında yıllardan beri süre gelen tecrübesi ile pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine destek vermekte, Türk bitkisel yağının tanıtımı için katkıda bulunmaktadır.

 Köln Anuga, Sial Paris, Gulfood Dubai, Sial Çin, FHA Singapur gibi önemli fuarlara düzenli katılarak müşterileri buluşmakta ve potansiyel alıcılarla bir araya gelmektedir.