English

Ham Yağ Üretim ve Depolama

Muratlı tesisleri ülkemizde % 100 yerli sermaye yatırımı noktasında en büyük açığı kapatmıştır...

Muratlı – Tekirdağ Fabrikası’nda kurulu Yağlı Tohumlardan Ham Bitkisel Yağ Üretim Tesisi ile 1.500 ton/gün çekirdek kırma kapasitesine sahip segmentinin şu anki en büyük kapasitesini kullanarak çalışmalarını sürdürmektedir. Buradan elde edilen ham yağların dolumu, rafinasyon ve deoderizasyon tesislerinde işlendikten sonra yapılmaktadır. İşlenen ve dolumu yapılan yağlar, ‘’Orkide’’ ve ‘’Private Label’’ markası adı altında piyasaya arz edilmekte ve sektörün tüm noktalarına pazarlanmaktadır.

Muratlı tesisleri ülkemizde % 100  yerli sermaye yatırımı noktasında en büyük açığı kapatmıştır.

Yağlı tohum depolama, ham yağ depolama kapasitesine sahip tesis konum itibarıyla Tekirdağ limanını kullanarak ve demiryolu bağlantısı ile de yurtdışına entegredir.

Bornova- İzmir Fabrikası’nda kurulu ana üretim tesislerinde birbirinden ayrı iki sıvı üretim hattı ile ve yine birbirinden ayrı üç margarin ve shortening hattı ile de üretim yapmaktadır. Bornova’daki ham yağ depolama ve Kemalpaşa Akalan’da ham yağ depolama kapasitesi ile yüksek tonajda yağ depolanabilmektedir.

Bornova- İzmir Fabrikasında kurulu ana üretim tesislerinde birbirinden ayrı  iki sıvı üretin hattı ile ve yine birbirinden ayrı üç margarin ve shortening hattı ile de üretim yapmaktadır. Bornova daki  ham yağ depolama ve Kemalpaşa Akalan da Ham yağ depolama kapasitesi ile yüksek tonajda yağ depolanabilmektedir.