English

Haberler

Orkide haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

Yeni Margarin

ORKİDE YAĞ, DÜNYANIN EN ZENGİN MARGARİNİNİ ÜRETTİ Yağ sektörünün lider markası Orkide, yeni geliştirdiği ürünü zeytin ve fındık yağlı kahvaltılık kase margarinini tüketicileriyle buluşturuyor.

Teknolojiye ve Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırımlarla sektördeki ayrıcalıklı konumunu koruyan Orkide Yağ, tüketici memnuniyetini üst düzeyde sağlayan ürünler geliştirmeye devam ediyor. Bunun en yeni örneği olan içeriği zeytinyağı ve fındık yağıyla zenginleştirilen margarini, Türkiye’de ve dünyada ilk kez tüketiciyle buluşturan Orkide, yalnızca sıvı yağda değil margarinde de iddiasını sürdürüyor. Margarin alanında dünyadaki en son yenilikleri tesislerinde uygulamaya özen gösteren Orkide, yeni geliştirdiği ürünüyle tüketicinin margarin konusundaki önyargılarını tamamen yıkmayı amaçlıyor. Akdeniz ve Ege’nin vazgeçilmez mucizesi zeytinyağıyla Karadeniz’in dünyaya armağanı fındık yağını bir araya getiren kalp dostu Orkide Kahvaltı Keyfi Margarin, tüketicisine sağlığı ve lezzeti aynı anda sunuyor.

7’den 70’e sağlıkla, güvenle

Orkide Yağ’ın dünyadaki en ileri teknolojileri anında uygulama kabiliyetine sahip, ülkemiz yağ sektörünü ileriye taşıyan bir marka olduğunu ve bununla gurur duyduklarını belirten Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, “Katma değeri yüksek ürünler geliştirmek, Türkiye’yi geleceğe taşımak, global olma yolunda sağlam adımlar atmak kurumsal önceliklerimizin başında geliyor. 7’den 70’e herkesin ‘Sağlıkla, güvenle’ tüketebileceği ürünler üreterek ülkemiz yağ sektörünü dış dünyada da başarıyla temsil etme gayretindeyiz” şeklinde konuştu.

Kalp sağlığı için de etkili

Maksimum düzeyde tüketici sağlığını gözeten ürünlerin geliştirilmesinde Orkide’nin sektöre katkılarına değinen Orkide Yağ Ar-Ge ve Ürün Geliştirme Müdürü Mustafa Gülen, “Orkide Zeytinyağlı-Fındıkyağlı Kahvaltı Keyfi kase margarin A ve D vitaminleriyle zenginleştirilmiş, trans yağ ve kolestrol içermeyen düşük doymuş yağ oranlı formülüyle çok özel olarak geliştirildi. Zeytinyağı ve fındık yağının yüksek doymamış yağ asitleri oranına sahip (özellikle tekli doymamış yağ asitleri bakımından zengin) Orkide Zeytinyağlı-Fındıkyağlı Kahvaltı Keyfi kase margarin, zengin besleyici içeriği yanında hem kalp sağlığını düşünenler hem de zeytinyağının eşsiz lezzetini beğenenlerin vazgeçilmez tercihi olacak” dedi.

Son yıllarda ülkemizde tüketimi yaygınlık kazanan fındık yağının yağ asitleri bileşiminde, zeytinyağı da dahil diğer bitkisel yağların üzerinde ve yaklaşık % 80 oranında oleik asit olarak bilinen tekli doymamış yağ asidi bulunuyor.

Tekli doymamış ve çoklu doymamış yağ asitlerince zengin gıdaların tüketilmesi kalp sağlığımızı korumamız, bunlarla ilgili risklerin azaltılması açısından oldukça önemli. Tekli ve çoklu doymamış yağ asitlerinin kötü kolestrol olarak bilinen LDL’yi  ve toplam kolestrol seviyesini düşürdüğü bilinmekle birlikte, E vitamini yönünden de oldukça zengin olan fındıkyağı, zeytinyağı gibi sağlık açısından çok büyük öneme sahip yağlardan biri olarak öne çıkıyor. 

28.3.2014