English

Haberler

Orkide haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

Turquality

ORKİDE’DE TURQUALITY PROGRAMI BAŞLATILDI Orkide, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı TURQUALITY kapsamında küresel markalaşmaya giden yolda önemli bir adım attı.

“10 yılda 10 dünya markası yaratmak” hedefiyle Ekonomi Bakanlığı tarafından oluşturulan dünyanın ilk ve tek devlet destekli markalaşma programı Turquality, Orkide Yağ’da başlatıldı. Ülkemizin rekabet avantajını elinde bulundurduğu ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmaların, uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir oyuncu olabilmeleri amacıyla oluşturulan destek platformu Turquality’nin, proje kapsamına aldığı firmalar arasına Orkide de katıldı. Turquality, tekstil, hazır giyim, otomotiv, elektronik, gıda gibi rekabet şansı yüksek sektörlerlerden marka yaratma potansiyeli olan firmaları belirleyerek destek platformu çerçevesinde katkı sağlıyor.

Küresel markalaşmada önemli adım

Programa dahil olarak küresel markalaşma yolunda önemli bir adım attıklarını kaydeden Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, “Günümüzde gittikçe ağırlaşan rekabet koşulları ve değişen tüketim kalıpları, uluslararası arenada yer almak isteyen şirketleri daha fazla katma değer ve daha fazla pazar payı anlamına gelen güçlü markalar yaratmaya teşvik ediyor. Ekonomi Bakanlığımız’ın bu anlayış doğrultusunda başlattığı Turquality programı çok önemli bir oluşum. Turquality’nin küresel pazarda rekabet gücü yüksek markalar yaratmaya yönelik değerli çalışmaları, ülkemizin geleceğinde önemli gelişmeleri beraberinde getirecek. Orkide olarak böyle etkin bir çalışmanın içinde yer almaktan kıvanç duyuyoruz” dedi.

İstihdam ve ihracatta büyük aşama kaydedilecek

Turquality gibi ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasına hizmet eden her çalışmanın içinde bulunmayı, hem vatandaşlık hem de kurumsal sorumluluk olarak gördüklerini belirten Ahmet Küçükbay, “Bu hedefler doğrultusunda oluşturulan ortak akılla eminim daha hızlı yol katedilecek; güçlü Türk markaları ile refah toplumların temelinde yatan üretimde kalite, istihdam ve ihracatta önemli aşamalar kaydedilecek” şeklinde konuştu.

28.3.2014