English

Haberler

Orkide haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

Perakende

ORKİDE, PERAKENDE OLİMPİYATINDA Orkide Yağ, Türkiye’nin “Perakende Olimpiyatı” olarak nitelenen Cumhuriyet tarihinin en büyük perakende organizasyonu Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Fuarı (APRCE 2013 İstanbul)’da sektöre yön veren yeni küresel eğilimleri takip etti.

Bu yılki düzenleme hakkını İstanbul’un kazandığı, 33 ülkeden 2000’in üzerinde katılımcıyla gerçekleşen bölgenin en büyük etkinliği Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Fuarı (APRCE 2013 İstanbul)’a katılan Orkide, Perakendecilik sektörüyle ilgili güncel ve geleceğe ilişkin gelişmelerin yakından izledi. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi himayesinde gerçekleşen Fuar’ın açılış konuşmasını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi.

Yeniliklerin yakın takipçisi

Yerli ve yabancı tüm büyük süpermarket zincirlerinden üst düzey katılımın olduğu Fuar’da Halkla İlişkiler Müdürü Ercan Erol’la birlikte Orkide Yağ’ı temsil eden İhracat Satış ve Pazarlama Müdürü Hamide Tunçsiper, “Yeni Dünya, Yeni Perakende ve Yeni Tüketici” ana temasıyla 16.’sı İstanbul’da düzenlenen fuarın, ülkemiz perakende sektörü için çok önemli bir organizasyon olduğunu, sektördeki gelişmelerin yakın takipçisi Orkide’nin, bütün önemli etkinliklerde yer alarak büyük bir marka olmanın gereklerini yerine getirdiğini ifade etti. Tunçsiper, “Dünyanın neresinde olursa olsun tüketicilerimizle ve potansiyel müşterilerimezle yakın ilişkiler kurmamızı sağlayan her platformu değerlendiriyoruz. Özellikle gıda sektöründe değişen dünya trendlerini takip etmek, tüketici porfilini izlemek önemli”dedi. Ülkemizin gelişen ekonomisiyle her geçen gün dünyadaki konumunun güçlendiğine dikkat çeken Tunçsiper, “APRCE 2013 İstanbul, perakende alanında Türkiye’nin bölgesel lider olarak öne çıkmasında oldukça önemli bir adım. Orkide olarak Asya ve Pasifik bölgesinde güçlü ihracat bağlantılarımız mevcut. Bu etkinlik çerçevesinde bölgenin perakende temsilcileriyle bir arada olma fırsatını en iyi şekilde değerlendirdiğimize inanıyorum”şeklinde konuştu.

APRCE 2013’ün açılışını gerçekleştiren ve Orkide Yağ standını ziyaret eden Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ı,Orkide Yağ İhracat Pazarlama ve Satış Müdürü Hamide Tunçsiper ve Halkla İlişkiler Müdürü Ercan Erol karşıladı.

28.3.2014