English

Haberler

Orkide haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

ORKİDE WORLDFOOD 2015’İN YILDIZI OLDU

Orkide, yüksek kaliteli ürünleri ve seçkin sunumuyla WorldFood Gıda Fuarının en çok ilgi gören firmalarından biri oldu.

Türkiye’nin en büyük ve önemli gıda fuar organizasyonlarından birisi olarak ön plana çıkan, İstanbul WorldFood Gıda Fuarı’na katılan Orkide, yüksek kaliteli ürünleri ve seçkin sunumuyla fuarın en çok ilgi gören firmalarından biri oldu.

Dünya’da hızla gelişmeye devam eden gıda ürünleri, gıda teknolojileri, ve gıda işleme sektörlerini bir araya getiren WorldFood Istanbul,  CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. 27 ülkeden 87’si uluslararası olmak üzere 360’ın üzerinde katılımcı firmanın katıldığı organizasyonda Küçükbay Grubu, Orkide ve Ekiz markalı yüksek kalitedeki ürünlerini, yaklaşık 16 bin ziyaretçiye ulaştırma ve tanıtma imkanı buldu. Fuardaki ilgi çekici standında;  Küçükbay A.Ş. bünyesindeki ustaların Orkide yağlarıyla lezzetlendirdikleri ürünlerini ziyaretçilere sunuldu. Ürünlerin yüksek kalite ve performansı tanıtıldı. Ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören Orkide, gıda fuarlarının vazgeçilmez markası olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Küçükbay A.Ş., Ekiz ve Orkide markaları ile sektördeki lider konumunu her geçen gün sağlamlaştırırken; iç pazar ve ihracat hedeflerini gerçekleştirmek ve yükseltmek için gıda fuarlarına katılımını kesintisiz sürdürüyor. Fuarların önemli ihracat potansiyeli oluşturduğunu belirten Ahmet Küçükbay, “122 ülkeye ihrac ettiğimiz Orkide markamızın satışlarını artırmayı hedeflerken yeni pazarlara açılma fırsatlarını da değerlendiriyoruz. Kuruluş olarak önümüz açık ve her zamanki gibi hedeflerimiz büyük. Pazarın ve rekabetin gerektirdiği yeni yatırımlar ve yeni pazarlara açılma politikamız,  sürdürülebilir büyüme stratejilerimizle önemli başarılar elde ediyoruz” dedi.

Tüketicilerine Orkide markasıyla ayçiçek yağı, mısır yağı, zeytin yağı, soya yağı, kanola yağı, bitkisel karışım yağları ile hizmet veren Küçükbay Grup, margarin grubunda da hem tüketiciye, hem de catering sektörüne yönelik geniş ürün yelpazesiyle dikkat çekiyor. Ülkemizin yağ ihtiyacının yaklaşık yüzde 25’ini karşılayan Küçükbay Grup, yeni yatırımlarıyla bu oranı artırmayı iç satış pazar payını her geçen gün artırarak geniş bayi ağıyla Türkiye’de lezzet, kalite ve raflarda bulunabilirlik açısından ilk sıralarda yer alıyor. Küçükbay Grup, Konusunda uzman satış ve lojistik personeli ile Uzak Doğu, Orta Doğu, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika, Avustralya dahil olmak üzere dünya genelinde ülkemizin en yaygın ihracat bağlantılarına sahip yağ markası olarak “İhracatın Yıldızları” ödülünün de sahibi konumunda.

9.9.2015